Slezská Harta se chystá příští víkend (23. – 25. 8.) na nápor návštěvníků, a to zejména ze stran sportovců, příznivců recese, zábavy, dobrého jídla a pití. Přípravy dalšího ročníku Festivalu dračích lodí finišují. A že bude na co se těšit.

Vše vypukne během pátečního odpoledne, kdy se pádla poprvé dotknou vodní hladiny, a proběhne první trénink posádek. Hlavní závody jsou naplánovány tradičně na sobotu, to bude na programu sprint na 200 m a konečně v neděli, kdy se projeví skutečné kvality, fyzické předpoklady a zejména souhra týmu, v závodu na 1000 m. Místem závodů je zátoka v Leskovci nad Moravicí (areál pláže za kostelem). Na letošní ročník se přihlásilo 59 týmů, čímž bude v podstatě možná kapacita závodů naplněna.

 

Jedná se již o 6. ročník „Festivalu dračích lodí na přehradě Slezská Harta“ a 5. ročník „O pohár mikroregionu Slezská Harta“. 3 denní akce plná zábavy, slunce, vody a hlavně pádlování.

Letos nás čeká ještě bohatější program než v minulých letech a také kvalitnější a profesionálnější technické zázemí. Na tomto se velkou měrou podílí Moravskoslezský kraj, který letošní ročník opět finančně podpořil, přesněji prostřednictvím získáné individuální dotace. Celá akce také probíhá pod záštitou náměstka hejtmana MSK Jana Krkošky.

Po celý víkend budou také atrakce pro děti a bohatá nabídka občerstvení. Vstupné je 50 Kč na den, nebo zvýhodněné 3-denní vstupné za 100 Kč. Děti do 15-ti let mají vstup zdarma. Parkování v areálu je zpoplatněno 50-ti korunami za den. Ubytování je možné v místních penzionech  jako U Marka, U Sklářů, Klasa, U kormidla a nebo postavení vlastního stanu na louce u pláže, v sektoru vyhrazeném pro návěštěvníky.

Více informací na www.dracilodeharta.cz.

Mikroregion Slezská Harta

 

Informační centrum

Leskovec nad Moravicí 204
793 68 Dvorce

IC Leskovec nad Moravicí
Mobil: +420 603 996 548

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

REZERVACE vyhlídkový a okružních plaveb 
Mobil: +420 723 214 500

Poloha na mapě

Od 1.11. do 30.4.
je informační servis mimo provoz

aktuální informace naleznete na webu 
www.slezskaharta.eu 

Provozní doba infocentra Leskovec nad Moravicí 

Nová provozní doba 92020 cz

Mikroregion Slezská Harta

Sídlo:
Leskovec nad Moravicí 204, 793 68 Dvorce

IČ:  71193821

Zastoupený:
Ing. Josef Havlík

e-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.